Chaplin odhadcem v zastavárně

Chaplin odhadcem v zastavárně

Charlie Chaplin
Komedie

Chaplin hraje asistenta v zastavárně provozované Henrym Bergmanem. O svou práci jde obvyklým komiksovým Chaplinovým způsobem: urážení různých výstředních zákazníků a oprašování elektrického ventilátoru, když běží. Chaplin se hádá po žebříku a zapojuje se do groteskních bitev se svým kolegou zastavárnou a je vyhozen. Záložník dává Charliemu druhou šanci kvůli jeho „jedenácti dětem“ - fikci, kterou Charlie pro tuto příležitost spěšně vymyslel. V kuchyni Charlie flirtuje s atraktivní dcerou zastavárny a pomáhá jí suché pokrmy tím, že je prochází skrz ždímačku. Když zákazník přinese budík, který má být zastaven, Chaplin se zapojí do jedné ze svých nejslavnějších sólových komediálních bitů: Důkladně prozkoumá hodiny, jako by byl lékařem a klenotníkem. Kousek po kousku rozebírá hodiny, neopravitelně je poškozuje a opatrně je vkládá do mužova klobouku. Potom ho smutně informuje, že hodiny nelze přijmout.

Do obchodu vstoupí podvodník a předstírá, že chce koupit diamanty. Charlie, který se skryl v kufru po dalším drsném sporu se svým spolupracovníkem, zahlédl muže, který se pokoušel otevřít trezor zastavárny. Charlie se vynoří z kufru a srazí ozbrojeného zloděje. Charlie je zastavencem poblahopřán a jeho dcera ho obejme za jeho statečnost a dobrý skutek.

Role majitele zastavárny byla první velká vystoupení Henryho Bergmana ve filmu Chaplin. (Hrál malou roli jako starý muž ve hře The Floorwalker dříve v roce 1916.) Bergman úzce spolupracoval s Chaplinem až do své smrti v roce 1946. zdroj: Wikipedia.org

Licence: Public Domain

Odkaz na zdroj: https://publicdomainmovie.net/movie/charlie-chaplins-the-pawnshop