Chaplin vystěhovalcem

Chaplin vystěhovalcem

Charlie Chaplin
Komedie

Imigrant je krátká americká tichá romantická komedie z roku 1917. Ve filmu hraje postavu Charlieho Chaplina Tramp jako imigranta přicházejícího do Spojených států, který je obviněn z krádeže na cestě přes Atlantický oceán, a po cestě se zamiluje do krásné mladé ženy. Hrají také Edna Purviance a Eric Campbell.

Film napsal a režíroval Chaplin.

Podle dokumentárních seriálů Kevina Brownlowa a Davida Gilla Neznámý Chaplin se první scény, které se mají psát a natáčet, odehrávají v druhé polovině filmu, ve které bez peněz Tramp najde minci a jde na jídlo do restaurace, aniž by si to uvědomil mince vypadla z jeho kapsy. Teprve později Chaplin rozhodl, že Tramp byl bez peněz, že právě dorazil na lodi z Evropy, a použil tuto představu jako základ pro první polovinu. Purviance byla údajně povinna sníst tolik talířů fazolí během mnoha záběrů, aby dokončila sekvenci restaurace (charakterně jako další imigrant, který se zamiluje do Charlieho), že fyzicky onemocněla.

Scéna, ve které Chaplinova postava nakopne imigračního důstojníka, byla později uvedena jako důkaz jeho antiamerikanismu, když byl nucen opustit USA v roce 1952. V roce 1998 byl The Immigrant vybrán pro uchování v Národním filmovém registru Spojených států Knihovna Kongresu jako „kulturně, historicky nebo esteticky významná“. zdroj: Wikipedia.org

Licence: Public Domain

Odkaz na zdroj: http://publicdomainmovies.net/movie/charlie-chaplins-the-immigrant-1917